Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Sprawdź nasz ranking ubezpieczeń nieruchomości i wybierz najlepsze dla Ciebie:

 • Ubezpieczenie domu

 • Ubezpieczenie mieszkania

 • Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Dobre ubezpieczenie mieszkania – jak wybrać?

Oczywiście – jak w przypadku każdego ubezpieczenia dobrowolnego, tak i tutaj warunkiem koniecznym będzie dobór dobrego ubezpieczenia mieszkania do własnych potrzeb. A więc: dobre ubezpieczenie mieszkania powinno:

 1. Mieć ustawioną odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia:

Pamiętaj przy tym o kilku kwestiach. Po pierwsze, suma ubezpieczenia powinna starczyć na pokrycie wszelkich szkód, jakie mogą nastąpić – włącznie ze szkodą całkowitą. Po drugie, pamiętaj, że suma ubezpieczenia od pożaru, a suma ubezpieczenia od kradzieży to nie jest to samo. W końcu przecież – złodziej nie ukradnie wszystkich elementów, które mogą ulec spaleniu, prawda? Dlatego też tę pierwszą sumę z reguły ustala się wyższą.

ubezpieczenie mieszkania

 1. Zawierać niezbędne opcje ochrony w ubezpieczeniu.

Absolutne minimum to ubezpieczenie murów od ognia i innych zdarzeń losowych, wymagane zwłaszcza przez kredytodawców (mówimy wówczas o ubezpieczeniu z cesją na bank). Dodatkowe opcje w ubezpieczeniu mieszkania to:

 • zalanie;

 • pożar;

 • kradzież z włamaniem;

 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej;

 • przepięcie.

 1. Odpowiadać Twoim możliwościom finansowym – bo ubezpieczenie mieszkania powinno być dobre i tanie.

Czy dobre ubezpieczenie musi mieć tak szeroką ochronę?

Hmn, pomyślmy. Zastanawiasz się nad rezygnacją z opcji od zalania. Powód – mieszkasz na drugim piętrze, a w Twojej okolicy powodzie praktycznie się nie zdarzają… Ale uwaga – zalanie to nie tylko powódź! Odszkodowanie z tytułu wystąpienia tej szkody możesz otrzymać także wówczas, gdy zaleje Cię sąsiad z góry, kiedy pęknie rura kanalizacyjna… oczywiście pod warunkiem, że takie ryzyka będą wyszczególnione w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Warto w ubezpieczeniu mieszkania zadbać o wszystkie te ryzyka… włącznie z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej, które działa 24 godziny na dobę na terenie całej RP.

Porównaj oferty online