Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Sprawdź nasz ranking ubezpieczeń nieruchomości i wybierz najlepsze dla Ciebie:

  • Ubezpieczenie domu

  • Ubezpieczenie mieszkania

  • Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Ile kosztuje podstawowy zakres ubezpieczenia mieszkania?

Jeśli myślisz, że ubezpieczenie mieszkania jest niepotrzebne i wiąże się tylko ze zbędnym wydatkiem, jesteś w błędzie. Podstawa wersja ubezpieczenia zakresem obejmuje wiele zdarzeń losowych przy tym nie kosztuje więcej niż codzienna gazeta.

Ile kosztuje podstawowy zakres ubezpieczenia mieszkania?

Bez ubezpieczenia jesteśmy zdani tylko na siebie, a wydatki związane z remontem mieszkania po pożarze czy zalaniu nie są małe, nie mówiąc już o tym, że na czas usuwania szkód czy większych remontów trzeba gdzieś mieszkać. Z wykupionym wcześniej ubezpieczeniem otrzymamy realną pomoc w takiej sytuacji, nie będziemy musieli się martwić o koszty remontu czy o tymczasowe zakwaterowanie.

Polisa mieszkaniowa to gwarancja wypłaty odszkodowania w przypadku kradzieży z dewastacją albo zniszczenia szklanych przedmiotów. Ponadto ubezpieczenie mieszkaniowe często sprzedawane jest w pakiecie z OC w życiu prywatnym – opcja ta pokryje koszty szkód, które wyrządzimy osobom trzecim.

Co pływa na wysokość składki ubezpieczenia mieszkaniowego?

Podstawowa wersja ubezpieczenia chroni zazwyczaj dom/mieszkanie wraz z pomieszczeniami przynależnymi, elementami ruchomymi i stałymi oraz mienie ruchome należące do ubezpieczyciela, przed szkodami spowodowanymi w skutek pożaru, zalania, wybuchu, kradzieży z włamaniem, huraganu.

Z kolei na wysokość składki wpływa kilka czynników m.in.:

 

  • wartość mieszkania,
  • umiejscowienie mieszkania (parter, ostatnie piętro),
  • czas trwania ubezpieczenia (zazwyczaj wybierając dłuższą wersją ubezpieczenia możemy otrzymać korzystny rabat),
  • zabezpieczenia (drzwi antywłamaniowe, domofon, alarm),
  • wysokości sumy ubezpieczenia.

 

Ile kosztuje podstawowa wersja polisy mieszkaniowej?

Ceny ubezpieczeń są rozmaite, tak samo jak zakres ubezpieczeń w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych, dlatego zawsze warto poświęcić kilka minut i przejrzeć różne propozycje, tym bardziej że wiele kalkulatorów w wersji online ułatwia nam to zadanie.

Jeśli chcemy ubezpieczyć mieszkanie we Wrocławiu, które zostało wybudowane w 2000 roku, ma 85 m2, znajduje się na ostatnim piętrze, a jego wartość wynosi 500 000 zł w to roczna składka wyniesie nas:

Link 4 323 zł
Concordia 368 zł
Generali 408 zł
Warta 417 zł
Aviva 439 zł

 

Nie są to wysokie koszty, w Link 4 to nawet nie złotówka dziennie. Tym bardziej, że nawet podstawowa wersja ubezpieczenia zapewnia nam wiele korzystnych opcji, np. w Link 4 w pakiecie otrzymamy usługi Assistance oraz OC w życiu prywatnym.

Generali natomiast odpowiada za szkody powstałe w wyniku przepięć bez względu na przyczynę zdarzenia, odpowiada również za zalanie nawet jeśli przyczyną było nasze nieumyślne pozostawienie otwartych kranów. Aviva natomiast zapewnia ubezpieczenie mienia wg wartości odtworzeniowej, to znaczy, że w wypłaconym odszkodowaniu nie uwzględnia się zużycia technicznego. TU obejmie ochroną również elementy stałe czy wyposażenia domowe, które dokupimy w czasie trwania umowy.

Widzimy, że ubezpieczenie mieszkaniowe wcale nie jest takie drogie jak powszechnie się wydaje, dlatego pomyśl o dobrej polisie i nie martw się nieprzewidzianymi wydatkami.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego
Ocena: 10.0/10 (1 głos oddano)
Ile kosztuje podstawowy zakres ubezpieczenia mieszkania?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a Reply