Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Sprawdź nasz ranking ubezpieczeń nieruchomości i wybierz najlepsze dla Ciebie:

  • Ubezpieczenie domu

  • Ubezpieczenie mieszkania

  • Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenie mieszkania przez włamaniem – gdzie?

Rośnie zainteresowanie Polaków ubezpieczeniem mieszkania, co wynika z większej świadomości zagrożeń i skutków związanych z nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi. Chociaż jak pokazuje raport „Polak na swoim. Ubezpieczenie nieruchomości w Polsce”, rodacy najczęściej korzystają z ubezpieczenia przed zalaniem mieszkania, warto zainteresować się także polisą w razie włamania z kradzieżą.

ubezpieczenie-domu-przed-wlamaniem

Jak wynika z policyjnych statystyk, nawet co 15 minut może dochodzić do włamania z kradzieżą. To wystarczający powód, by ubezpieczyć mieszkanie od włamania. Zanim jednak zdecydujesz się na takie rozwiązanie, porównaj oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Polisa polisie nie jest równa, a więc różny będzie też jej zakres ochrony.

Porównujesz – oszczędzasz

Aż 12% Polaków nie wie, jakie zdarzenia obejmuje ubezpieczenie nieruchomości. Kierując się wyłącznie ceną, zwracają uwagę wyłącznie na jak najniższe koszty. Takie postępowanie sprawia, że oszczędność jest tylko pozorna, ponieważ – w razie włamania – ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, ponieważ… ubezpieczenie nie obejmuje takiego zdarzenia. W efekcie właściciel mieszkania zobowiązany jest do pokrycia strat finansowych związanych z dewastacją mienia czy jego kradzieżą.

Dlatego tak ważne jest porównanie ubezpieczeń mieszkania na strzezdom.pl. Określając najpierw zakres ochrony ubezpieczeniowej, można dostosować polisę do swoich potrzeb i oczekiwań.

Na co zwracać uwagę, wybierając ubezpieczenie mieszkania?

Istnieje wiele czynników wpływających na ostateczną cenę ubezpieczenia mieszkania. Istotne znaczenie ma lokalizacja nieruchomości, piętro, stosowane zabezpieczenia (np. drzwi antywłamaniowe, okna antywłamaniowe). Ponadto liczy się także suma ubezpieczenia, czyli kwota maksymalnego odszkodowania w razie włamania z kradzieżą.

Wybierając ubezpieczenie mieszkania, należy zwrócić również uwagę na zakres ochrony ubezpieczeniowej. Im więcej elementów będzie obejmować polisa, tym wyższy jej koszt. Ważne jest jednak, by ubezpieczyć zarówno elementy stałe (np. armatura sanitarna), jak i mienie ruchome (sprzęt RTV i sprzęt AGD, odzież, biżuterię).

Wybierz najlepszego ubezpieczyciela

Jeśli już wiesz, jakie elementy powinna zawierać polisa mieszkania w razie włamania, czas przystąpić do wyboru ubezpieczyciela. Znając zakres ochrony ubezpieczeniowej, możesz dokonać porównania pod względem kosztów. Jeśli ochrona pokrywa się w 100%, należy wybrać tańsze ubezpieczenie.

Dobrze jest również wybrać renomowanego ubezpieczyciela, dzięki czemu osoba ubezpieczająca będzie mieć pewność uczciwej wypłaty odszkodowania i szybkiej likwidacji szkód.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego
Ocena: 6.1/10 (12 głosy(ów) oddano)
Ubezpieczenie mieszkania przez włamaniem - gdzie?, 6.1 out of 10 based on 12 ratings

Comments are closed.