Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Sprawdź nasz ranking ubezpieczeń nieruchomości i wybierz najlepsze dla Ciebie:

  • Ubezpieczenie domu

  • Ubezpieczenie mieszkania

  • Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Opinie o ubezpieczeniach mieszkania

Wyszukując w internecie opinie o ubezpieczeniach na życie, niejednokrotnie można znaleźć informację na temat tego, że ubezpieczony czuje się poszkodowany i oszukany przez ubezpieczyciela. Powód? Odmowa wypłaty świadczenia lub też odszkodowanie zbyt niskie od spodziewanego. Często również można trafić na fora o ubezpieczeniach mieszkania, gdzie doradzany jest produkt danego ubezpieczyciela. Dzisiaj postaramy się rozprawić z tymi dwoma opiniami o ubezpieczeniach mieszkania.

ubezpieczenie mieszkania

To niedobre ubezpieczenie mieszkania…

Tak – niejednokrotnie na forach o ubezpieczeniu mieszkania można znaleźć informację, że ubezpieczyciel oszukał, bo odszkodowanie nie zostało wypłacone. Zapewniamy jednak, że jeśli faktycznie tak się stało, to najprawdopodobniej zaszła któraś z poniższych okoliczności:

  • brak odpowiednich zabezpieczeń antywłamaniowych – może skutkować tym, że nie zostanie wypłacone odszkodowanie za kradzież z włamaniem. Uwaga – kluczowym stwierdzeniem jest „kradzież z włamaniem”. Jeśli nie będzie widocznych śladów włamania, to odszkodowanie również nie zostanie wypłacone – bo kto zagwarantuje, że faktycznie włamanie miało miejsce?;

  • miało miejsce zalanie… ale nie to zalanie, wyszczególnione w OWU – nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe uwzględnia wszystkie rodzaje zalania w ubezpieczeniu. Na przykład dla niektórych synonimem zalania będą szkody spowodowane przez pękniętą rurę, inni za zalanie uznają szkody spowodowane przez nieuważnego sąsiada, a jeszcze inny ubezpieczyciel obejmie wszystkie te okoliczności;

  • szkody spowodowała akcja straży pożarnej – pamiętajmy, że czasem większe szkody powoduje nie pożar, a działający w dobrej wierze strażacy. To ryzyko zakresem swoim z reguły obejmuje opcja nie ubezpieczenia od pożaru, a właśnie – od zalania.

Oczywiście – ogólne warunki ubezpieczenia mieszkania mogą być naszpikowane różnymi wyłączeniami. Dlatego też najlepiej po prostu zapytać swojego agenta ubezpieczeniowego, jakie konkretne ryzyko obejmuje Twoje ubezpieczenie.

Forum o ubezpieczeniach mieszkania prawdę Ci powie?

Często na różnych forach internetowych można znaleźć informację o tym, jakoby „najlepsze ubezpieczenie mieszkania oferuje firma XYZ”. Zawsze podobne rewelacje traktuję z przymrużeniem oka z wiadomego względu. Zazwyczaj jest to bowiem po prostu akcja marketingowa (często niezbyt udolnie przeprowadzona zresztą…).

Jeśli więc szukasz najlepszego ubezpieczenia mieszkania, to:

  • nie trać czasu na opinie na forach internetowych;

  • nie ma sensu również pytać wśród znajomych albo rodziny.

Po prostu skorzystaj z naszych sprawdzonych rozwiązań.