Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Sprawdź nasz ranking ubezpieczeń nieruchomości i wybierz najlepsze dla Ciebie:

  • Ubezpieczenie domu

  • Ubezpieczenie mieszkania

  • Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Do kiedy można skorzystać z programu MdM?

Ubezpieczenie domu czy mieszkania jest możliwe bez względu na tytuł prawny, powierzchnię użytkową, rok budowy czy fakt wynajmowania nieruchomości osobom trzecim. Bez znaczenia jest również to, czy źródłem pozyskania mieszkania jest kredyt bankowy bądź podobne dotacje typu Mieszkanie dla Młodych.

polisa-mieszkaniowa

Informacje o wyczerpaniu puli dopłat na program MdM pojawiają się w mediach od dłuższego czasu. Najnowszym terminem jest rok 2018 ze względu na pojawienie się nowego pomysłu, czyli Mieszkanie Plus.

Przypomnijmy, że projekt Mieszkanie dla Młodych, jak wskazuje sama nazwa, jest adresowany do osób, które chcą się usamodzielnić, ale brak im środków na wkład własny do kredytu hipotecznego. Ten wkład oferuje specjalna dotacja rządowa dotycząca zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

 

ubezpieczenie mieszkania

 

Ubezpieczenie mieszkania MdM

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieszkanie z programu MdM było ubezpieczone odpowiednią polisą uwzględniającą kilka kluczowych elementów:

  • zdarzenia losowe (pożar, zalanie, uderzenie pojazdu, grad i inne),
  • odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym,
  • assistance domowy i medyczny,
  • następstwa nieszczęśliwych wypadków,
  • nagrobek.

 

Warto pamiętać, że program mieszkaniowy typu MdM nie jest przeznaczony dla wszystkich osób, które spełniają kryteria wiekowe, tj. nie przekroczyły 36 roku życia. Dofinansowanie wkładu własnego będzie możliwe w przypadku gdy osoba:

1.Chce kupić mieszkanie z rynku pierwotnego (od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej) lub wtórnego.

 

2.Bierze pożyczkę nie tylko na zakup mieszkania, ale i domu.

 

3.Ma nie więcej niż 36 lat, chyba że małżonek liczy mniej lat. Warunek ten nie dotyczy osób, które mają przynajmniej troje dzieci.

 

4.Nigdy nie była (także w przypadku małżeństw) właścicielem domu, mieszkania czy kamienicy.

 

5.Nigdy nie przysługiwało jej (także w przypadku małżeństw) spółdzielcze własnościowe prawo do mieszkania lub domu jednorodzinnego.

 

Jak szacują analitycy popularność programu MdM wkrótce może samoistnie wygasnąć ze względu na rozpoczęcie od roku 2017 nowego przedsięwzięcia o nazwie Mieszkanie Plus. Ale powody mogą być też zgoła inne: wyczerpanie środków na dopłaty mimo podniesienia progu wymaganego wkładu własnego (z 10 na 15%).

 

Projekt MdM jest oparty na kredytowaniu inwestycji. Z tego tytułu banki udzielają pożyczki, ale jednocześnie chcą zabezpieczenia kredytu od pożyczkobiorcy w razie niezdolności do dalszej spłaty. Tzw. cesja, choć nieznacznie zwiększy ratę kredytu, będzie gwarantowała opłacenie pożyczki przez ubezpieczyciela w wyjątkowych sytuacjach.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego
Ocena: 9.0/10 (1 głos oddano)
Do kiedy można skorzystać z programu MdM?, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Comments are closed.