Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Sprawdź nasz ranking ubezpieczeń nieruchomości i wybierz najlepsze dla Ciebie:

  • Ubezpieczenie domu

  • Ubezpieczenie mieszkania

  • Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Jak obniżyć koszty ubezpieczenia domu i mieszkania?

apartment-house-in-poland-2-1367028-mWybranie właściwego ubezpieczenia domu i mieszkania to bardzo ważna decyzja w życiu każdego właściciela nieruchomości. Polisa mieszkaniowa powinna być optymalna – łączyć nie za wysokie koszty ubezpieczenia z właściwym zakresem ochrony. Nie powinniśmy płacić ani za dużo, ani za mało, a wybrana ochrona powinna zapewniać nam zabezpieczenie finansowe na wypadek szkód ponoszonych przez zdarzenia losowe. O tanich ubezpieczeniach mieszkań mówi się, że są niewystarczające i tylko droższe ubezpieczenie zapewni Ci najlepszą ochronę. Faktycznie, droższa polisa automatycznie posiada szerszy zakres ochrony, ale jeżeli mieszkasz na wysokim piętrze w środku dużego miasta, to czy na pewno jest Ci potrzebne dodatkowe ubezpieczenie na wypadek powodzi? Tania polisa może spełniać Twoje wymagania, jeśli tylko zakres ochrony będzie odpowiedni, dlatego artykule przedstawię sposoby na obniżenie kosztów ubezpieczenia mieszkania.

  1. Ustalenie franszyzy redukcyjnej i integralnej: franszyza redukcyjna to udział własny w odszkodowaniu. Z ubezpieczycielem ustalamy wysokość odszkodowania (kwotowo lub procentowo), którą ubezpieczony będzie musiał pokryć we własnym zakresie w przypadku każdej szkody, a resztę zapłaci zakład ubezpieczeń.  Jeśli franszyza redukcyjna wynosi 500 zł, a wysokość szkody to 1000 zł, ubezpieczyciel wypłaci 500 zł. Jeśli przy takiej franszyzie wysokość szkody będzie wynosiła 350 zł, ubezpieczyciel nie wypłaci nic. Z kolei franszyza integralna to wysokość szkody, do której ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania. W tym wypadku ubezpieczony nie dopłaca do każdej szkody, jak w przypadku redukcyjnej, tylko pokrywa niektóre szkody. Jeśli wysokość szkody wynosi 100 zł, a franszyza integralna 200 zł, nie dostajemy nic od zakładu ubezpieczeń. Jeśli w tym wypadku wysokość uszkodzenia sięga 300 zł, dostajemy pełną kwotę w ramach odszkodowania. Wyższe poziomy obu skutkują zmniejszeniem wysokości składki.
  2. Na wypadek kradzieży ubezpiecz tylko najcenniejsze przedmioty i odpowiednio je wyceń. Po co Ci ubezpieczenie na wypadek kradzieży na 70 tys. złotych, skoro wystarczy na 30 tys.?
  3. Zainwestuj w odpowiednie zabezpieczenie mieszkania. System alarmowy podłączony do grupy interwencyjnej, drzwi antywłamaniowe, blokady antywyważeniowe. Tutaj liczy się też mieszkanie na strzeżonym osiedlu.
  4. Jeśli nie masz jeszcze np. ubezpieczenia OC, zainteresuj się nim u tego samego ubezpieczyciela. Przy kilku umowach także przewidziane są zniżki.
  5. Bezszkodowość. Jeśli podczas trwania poprzedniego ubezpieczenia Twoje mieszkanie nie odniosło żadnych szkód, możesz liczyć na zniżkę przy kolejnej umowie.
  6. Jeśli możesz, opłać składkę za jednym razem. Korzystanie z systemu ratalnego ogólnie podnosi wysokość składki.
  7. Jak jest zbudowany Twój dom? Dla ubezpieczyciela będzie istotne, czy posiadasz nowszą instalację elektryczną, grzewczą, kanalizacyjną; czy Twój dom jest zbudowany z materiałów łatwopalnych (np. przy drewnianym domu obowiązkowa będzie zwyżka przy ubezpieczeniu od pożaru).
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego
Ocena: 0.0/10 (0 głosy(ów) oddano)

Comments are closed.