Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Sprawdź nasz ranking ubezpieczeń nieruchomości i wybierz najlepsze dla Ciebie:

  • Ubezpieczenie domu

  • Ubezpieczenie mieszkania

  • Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Jak długo trwa ochrona z polisy mieszkaniowej?

Często wydaje nam się, że ubezpieczenie mieszkania stanowi zbędny wydatek połączony ze skomplikowanymi formalności w razie ubiegania się o odszkodowanie. Jednak polisa mieszkaniowa zapewnia nam finansową ochronę przed wieloma niespodziewanymi zdarzeniami losowymi oraz przed kradzieżą, dewastacją. Zapewnia nam spokojny sen.

czas ubezpieczenia

Warto zastanowić się nam wkupieniem polisy, szczególnie że w dobie internetu zajmie nam to kilka minut –  bez wychodzenia z domu będziemy posiadaczami odpowiedniej polisy mieszkaniowej. A zakres ochrony jest naprawdę duży możemy ubezpieczyć mury, wszelkie cenne dla nas ruchomości domowe, czy pomieszczenia gospodarcze również szyby i inne szklane przedmioty w razie stłuczenia.

Na jak długo wykupić ubezpieczenie mieszkania?

Na powyższe pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe może wyznaczyć inny okres ubezpieczeniowy, ale najczęściej spotykaną wersją jest okres 12 miesięcy.

W Tu Aviva możemy zawrzeć umowę na rok, dwa, albo 3 – ubezpieczyciel zaznacza, że każda polisa jest indywidualna i to my możemy decydować o czasie trwania. Natomiast ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się w dniu skazanym przez ubezpieczonego, nie wcześniej jednak niż od dnia następnego po opłaceniu składki lub pierwszej raty.

W Ergo Hestia dostępne jest ubezpieczenie na rok, lub na krótszy okres, który sami możemy określić (ubezpieczenie krótkoterminowe). Początek umowy wyznacza właściciel polisy. Podobnie TUW oferuje ubezpieczenie na rok, z możliwością umówienia się na inny czas trwania umowy.

TU Gothaer proponuje ubezpieczenie nieruchomości na rok lub dwa, z możliwością automatycznego wznowienia ochrony na kolejne 12 miesięcy.

Natomiast PZU proponuje ubezpieczenie na  rok lub ubezpieczenie krótkoterminowe (ale okres ubezpieczenia nie może być krótszy niż 30 dni). Podobnie Compensa oferuje ubezpieczenie na rok, można jednak wybrać krótszą ofertę, jeśli ta nam nie odpowiada. Mamy możliwość również przedłużenia okresu do 3 lat.

Wraz z upływem okresu ubezpieczenia kończy się odpowiedzialność Towarzystwa Ubezpieczeniowego, oznacza to, że jeśli szkoda wydarzy się dzień przed rozpoczęciem umowy lub dzień po, nie otrzymamy odszkodowania. Jeśli zależy nam na ciągłej ochronie warto zastanowić się nad opcją automatycznego przedłużania polisy.

Korzyści z zawarcia umowy na dłużej

Mamy więc pełną dowolność jeśli chodzi o okres trwania umowy od miesiąca do kilku lat. Warto jednak sprawdzić, czy jeśli zdecydujemy się na dłuży okres, to oferta będzie korzystniejsza.

W TU Aviva od wyboru czasu trwania umowy zależy również ilości składek przy 12 miesiącach składkę możemy opłacić jednorazowo lub 2 ratach co 6 miesięcy. Przy 24 miesiącach również jednorazowo lub 2, 4 ratach płatnych co rok lub co pół.

Jeśli zdecydujemy się na dłuższy okres ubezpieczeniowy w Compensa to w ostatnim roku otrzymamy dodatkowe 50% zniżki.  Dlatego czasami warto zastanowić się nad dłuższą opcją – zapłacimy mniej dodatkowo przez kilka lat nie będziemy musieli się martwić.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego
Ocena: 10.0/10 (1 głos oddano)
Jak długo trwa ochrona z polisy mieszkaniowej?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a Reply