Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Sprawdź nasz ranking ubezpieczeń nieruchomości i wybierz najlepsze dla Ciebie:

  • Ubezpieczenie domu

  • Ubezpieczenie mieszkania

  • Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Za kradzież bez włamania przysługuje odszkodowanie z polisy

Na rynku dostępne są coraz to nowsze i lepsze zabezpieczenia naszego domu, jak drzwi antywłamaniowe czy specjalne zamki, jednak sposoby złodziei na dostanie się do środka również ulegają ciągłym modyfikacjom. Jak zatem zabezpieczyć się przed kradzieżą?

kradzież

W naszym domu powinniśmy czuć się bezpiecznie to nasz azyl, ale również miejsce, w którym przechowujemy cenne, wartościowe przedmioty. Dlatego warto ubezpieczyć nasz dom, a tym samym zabezpieczyć finansowo siebie i bliskich.

Co oznacza kradzież dla ubezpieczyciela?

Zwykle Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) definiują kradzież jako „zabór cudzego mienia w celu przywłaszczenia, bez pozostawienia po sobie śladów użycia narzędzi lub siły fizycznej”. Natomiast kradzież z włamaniem również określa jako „zabór cudzego mienia w celu przywłaszczenia”, ale którego „sprawca dokonał przy użyciu siły lub narzędzi istniejących zabezpieczeń pozostawiając ślady na tych zabezpieczeniach stanowiące dowód użycia siły”.

Inaczej mówiąc, jeśli złodziej nie zniszczy naszej nieruchomości, mamy do czynienia z kradzieżą, jeśli są widoczne ślady włamania np. złodziej podczas rabunku uszkodzi  zamek w drzwiach jest to już kradzież z włamaniem.

Czy otrzymam odszkodowanie za kradzież bez włamania?

Kradzież bez włamania możemy, za dodatkową opłatą, ubezpieczyć w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Generali. Niestety podstawowa wersja ubezpieczenia nie pokrywa tej szkody.

PZU natomiast wymienia kradzież w wyłączeniach odpowiedzialności, czyli w szkodach, za które nie otrzymamy odszkodowania. Proama również zaznacza, że polisa obejmuje jedynie kradzież z włamaniem.

Ubezpieczenie w  Compensie również nie obejmuje ochroną szkód powstałych w wyniku kradzieży, z wyjątkiem przywłaszczenia ruchomości domowych, które znajdowały się na zabudowanych balkonach, tarasach, loggiach.

Nieliczne Towarzystwa Ubezpieczeniowe wymieniają kradzież w podstawowym zakresie ochrony, np. w TU AIG, dostaniemy odszkodowanie w przypadku kradzieży (bez włamania), chyba że nieruchomość nie była przez nas zamieszka przez ponad 60 dni.

Często ubezpieczyciel wskazuje jakie warunki muszą być spełnione, abyśmy otrzymali odszkodowanie, np. drzwi antywłamaniowe, dwa różne zamki w drzwiach, wszystkie komplety kluczy musza być chronione przed kradzieżą. Warto zapoznać się z tymi wyznacznikami, ponieważ nieświadome niedopatrzenie z naszej strony może być powodem niewypłacenia odszkodowania.

Okazuje się, że lepiej aby przestępca pozostawił po sobie ślad w postaci np. zniszczonego zamka w drzwiach, czy innych widocznych śladów rabunku, ponieważ ułatwi to całą procedurę odszkodowawczą. TU może stwierdzić, że nie ma dowodu na kradzież, jeśli nie dokonano włamania, albo, że to my sami źle zabezpieczyliśmy nieruchomość. Oczywiście ubezpieczenie domu przed zwykłym włamaniem jest możliwe musimy jednak skrupulatnie przeczytać OWU przed podpisaniem umowy.

Zachęcamy do zapoznania się z tym tekstem, w którym została szeroko omówiona kwestia ubezpieczenie mieszkania od kradzieży: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/ubezpieczenie-mieszkania-od-kradziezy-o-czym-pamietac/107.html

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego
Ocena: 10.0/10 (2 głosy(ów) oddano)
Za kradzież bez włamania przysługuje odszkodowanie z polisy, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Comments are closed.