Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Sprawdź nasz ranking ubezpieczeń nieruchomości i wybierz najlepsze dla Ciebie:

  • Ubezpieczenie domu

  • Ubezpieczenie mieszkania

  • Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Jak wybrać ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Rośnie świadomość Polaków w zakresie ubezpieczeń majątkowych. Coraz więcej osób nie ogranicza się jedynie do wykupienia ubezpieczenia murów, ale rozszerza zakres ochrony o dodatkowe zdarzenia. Zanim jednak podejmiesz współpracę z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym, sprawdź jak wybrać odpowiednią polisę. Tylko taka zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa i da komfort.

ubezpieczenie domu lub mieszkania

Jeśli chcesz wykupić polisę, najpierw sprawdź, jakie dokumenty będą potrzebne do ubezpieczenia mieszkania. Dostarczając je w momencie podpisywania umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym, formalności dopełnisz znacznie szybciej.

Czynniki wpływające na atrakcyjność ubezpieczenia domu / mieszkania

Wybór ubezpieczenia nieruchomości mieszkalnej wcale nie jest prosty. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, które decydują o opłacalności  takiego rozwiązania i wpływają na zasadność posiadanej polisy.

  • Zakres ochrony ubezpieczeniowej

Im jest ona szersza, tym lepiej zabezpiecza interesy właściciela nieruchomości. Niezbędnym minimum jest ubezpieczenie murów od klęsk żywiołowych, ale zwykle to nie wystarczy.

Chcąc zapewnić sobie wysoki poziom bezpieczeństwa, warto wziąć pod uwagę także ubezpieczenie w razie kradzieży oraz ubezpieczenie w razie zalania. Niech polisą zostaną objęte nie tylko elementy stałe, ale również ruchomości oraz przedmioty wartościowe.

  • Suma ubezpieczenia

To ważny parametr, który musi być przede wszystkim dostosowany do wartości ubezpieczanego sprzętu. Nie ma bowiem sensu wykupywać polisy, która będzie zapewniała odszkodowanie w wysokości dużo niższej niż wartość np. skradzionego czy zniszczonego sprzętu.

Tylko odpowiednio wysoka suma ubezpieczenia pozwoli na zabezpieczenie mienia na optymalnym poziomie.

  • Wartość odtworzeniowa kontra wartość rzeczywista majątku

Wybierając ubezpieczenie mieszkania, zwróć uwagę na formę wypłacanego odszkodowania. Jeżeli chcesz mieć pewność, że pieniądze od ubezpieczyciela pozwolą na zakup utraconego lub uszkodzonego sprzętu, postaw na ubezpieczenie z wartością odtworzeniową. Wartość rzeczywista oznacza wypłatę odszkodowania w wysokości odpowiadającej aktualnej wartości rynkowej skradzionych przedmiotów.

Porównaj dostępne oferty

Wybór przypadkowej polisy mieszkaniowej może sporo kosztować. Dlatego przed podpisaniem umowy z konkretną firmą, warto sprawdzić ubezpieczenie domu lub mieszkania na Rankomat.pl. To serwis porównywarkowy, dzięki któremu uzyskasz szybki dostęp do najbardziej konkurencyjnych ofert dostosowanych do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Jak to działa? Wystarczy wypełnić formularz, odpowiadając na krótkie i konkretne pytania. Następnie otrzymasz informację zwrotną o ofertach cenowych wybranych towarzystw ubezpieczeniowych. Analizując zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz wysokość składki, wybierzesz polisę dostosowaną do Twoich potrzeb.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego
Ocena: 10.0/10 (1 głos oddano)
Jak wybrać ubezpieczenie domu lub mieszkania?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a Reply