Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w zasięgu ręki!

Sprawdź nasz ranking ubezpieczeń nieruchomości i wybierz najlepsze dla Ciebie:

  • Ubezpieczenie domu

  • Ubezpieczenie mieszkania

  • Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu hipotecznego

Na całkowitą kwotę kredytu mieszkaniowego składa się kilka czynników, jak pożyczka, opłaty naliczane przez bank, odsetki w razie niespłacenia raty w wyznaczonym terminie i w końcu ubezpieczenie. Czy nie wystarczyłaby zwykła polisa na życie chroniąca lokatorów przed przykrymi zdarzeniami w życiu codziennym?

polisa-mieszkaniowa-pod-kredyt

Ubezpieczenie nie jest produktem na tyle luksusowym ani kosztownym, aby wykupienie ochrony wymagało wzięcia kredytu. Za to pożyczka wzięta z banku już takiego ubezpieczenia wymaga. Dlaczego? Bank chce być dodatkowo zabezpieczony na wypadek gdyby kredytobiorca nie był w stanie spłacać kredytu, który można znaleźć na www.lowcakredytow.pl na  z przyczyn od siebie niezależnych.

Ubezpieczenie a cesja

Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu jest klasyczną polisą mieszkaniową (dotyczy też domu i innych rodzajów budowli, na które została zaciągnięta pożyczka). Klienci banku decydują się przeważnie na wersję podstawową ubezpieczenia, chroniącego nieruchomość w zakresie murów – i to jedynie od wymienionych w umowie zdarzeń losowych jak ogień, uderzenie pojazdu, czy wybuch.

Przy udzielaniu pożyczki klient banku jest zobowiązany do wyboru ubezpieczenia sumy kredytu. To klient opłaca comiesięczne składki doliczane do raty kredytu, ale w razie przykrego zdarzenia, stroną ubezpieczoną jest bank. W ten sposób instytucja finansowa nabywa prawo do wypłaty odszkodowania.

Zawieranie umowy kredytowej jest związane z cesją. To nic innego jak przepisanie pożyczki na ubezpieczyciela , który w razie zniszczenia nieruchomości przed końcem spłaty kredytu będzie zobowiązany pokryć brakujące środki.

W razie mniejszych szkód bank może zezwolić na wypłatę odszkodowania kredytobiorcy, aby ten był w stanie wyremontować szkodę.

 

ubezpieczenie mieszkania

Polisa nie tylko w wersji podstawowej

Należy pamiętać, że to bank ustala zakres minimalnego ubezpieczenia. Z każdym kolejno wykupionym rozszerzeniem kredytobiorca zyskuje większą ochronę i możliwość otrzymania świadczenia nie tylko dla banku, ale i dla siebie. W końcu nie każdy wypadek musi zakończyć się tragicznie, pozbawiając jego uczestnika życia czy zdolności do wykonywania pracy.

O co zatem rozszerzyć polisę? Wybór jest duży i zależy od indywidualnych potrzeb kredytobiorcy:

  • zdarzenia losowe – powódź, zalanie, grad i inne,
  • OC w życiu prywatnym,
  • NNW,
  • ubezpieczenie ruchomości i przedmiotów szklanych,
  • kradzież z włamaniem.

Pożyczkobiorca z reguły nie wie, jaką polisę ma wybrać. Oczywiście, może dokupić gotowy pakiet podsuwany przez bank, ale ma też prawo skorzystać z oferty innego towarzystwa ubezpieczeniowego. Wybór ułatwi skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń, która pozwoli znaleźć produkt najbardziej optymalny w stosunku do kwoty ubezpieczenia.

Poczytaj o rankomat.pl na www.ubezpieczeniaonline.pl i znajdź dobre ubezpieczenie

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego
Ocena: 10.0/10 (1 głos oddano)
Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu hipotecznego, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Comments are closed.