Ostatnio głośną informacją w sferze ubezpieczeń nieruchomości był fakt, że Signal Iduna zrezygnowała ze sprzedaży ubezpieczeń nieruchomości. Zmartwiło to dotychczasowych klientów tej firmy, którzy mają w niej wykupione to i inne ubezpieczenia, ale również przyprawiło o rozterki osoby, które chciały tam ubezpieczyć swoje mieszkanie – ale po prostu nie zdążyły tego zrobić. Jakie kroki powinni teraz podjąć stali i potencjalni klienci Signal Iduny?
Co prawda, Signal Iduna nie sprzedaje ubezpieczenia mieszkania, ale nie ma to wpływu na umowy dotychczasowych klientów, a zwłaszcza te, które jeszcze trwają – możliwe, że zostały zawarte jako ostatnie. Osoby ubezpieczone nie muszą się martwić, że w przypadku poniesienia szkody świadczenie pieniężne nie zostanie im wypłacone. Taka sytuacja nie ma prawa zaistnieć. Obie strony obowiązują warunki umowy do momentu jej wygaśnięcia. Klient powinien zastanawiać się nad inną polisą mieszkaniową dopiero po zakończeniu obecnej umowy z Signal Iduną.
Ale jak wybrać inne ubezpieczenie mieszkania, skoro miało się już na celowniku to najlepsze, w firmie, która uniemożliwiła jego wybór? Nie należy myśleć, że taka druga okazja się nam nie trafi, ponieważ rynek polis nieruchomości jest bogaty, więc na pewno znajdzie się inna korzystna oferta. Jak rozpocząć jej poszukiwania?
- Zasięgnij porad u zaufanych znajomych. Zapytaj, jakie ubezpieczenie mieszkania oni mają. Ile wynoszą ich koszty z tym związane? Na jakie odszkodowanie mogą liczyć? Czy mają wykupione jakieś dodatkowe świadczenia? Czy w ich towarzystwie można liczyć na jakieś zniżki?
- Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń online. Wypełnij prosty formularz, sprecyzuj swoje wymagania, a otrzymasz listę najkorzystniejszych dla Ciebie polis. Może się okazać, że jedna z nich jest zbliżona do Twojej wymarzonej oferty.
- Przeczytaj OWU różnych firm ubezpieczeniowych, które możesz znaleźć w pliku PDF na ich stronach. Możesz samodzielnie porównać umowy, chociaż to bardzo czasochłonne. Pamiętaj, że przed podpisaniem umowy musisz ją dokładnie przeczytać!
- Umów się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Przygotuj sobie podstawowe dane na temat mieszkania, oblicz właściwie wartość swojej nieruchomości i sprzętów, które w niej trzymasz. Ubezpiecz tylko takie rzeczy, które z pewnością zainteresowałyby potencjalnego włamywacza.
- Negocjuj z agentem ubezpieczeniowym. Będzie chciał zatrzymać przy sobie klienta – z pewnością nie będzie mu na rękę Twoje odejście do konkurencji.